اماکن تاریخی کوش آداسی

اماکن تاریخی کوش آداسی یکی از مزیت‌هایی است که تور کوش آداسی به انتالیا دارد. اماکن تاریخی کوش آداسی‌ شامل شهر باستانی افه‌سوس، کوه اصحاب کهف، خانه حضرت مریم، غار کاراجا، جزیره کبوتر و پارک‌های ملی کوش آداسی و استان آیدین ترکیه است. تمام اماکن تاریخی کوش آداسی در نزدیکی شهر کوش آداسی هستند و از تمام هتل‌های کوش آداسی می‌توان برای بازدید به انها رفت.

 

بنر نمونه 870*120

اماکن تاریخی کوش آداسی شهر باستانی افسوس

افسوس دومین شهر بزرگ و پرجمعیت دوران باستان است. این شهر در زمان تولد حضرت مسیح، بالای 250,000 نفر جمعیت داشته است و مبادلات تجاری زیادی را از اروپاییان و آسیایی‌ها در آن انجام می‌شده است. اکنون باقی مانده‌های شهر باستانی افه سوس را می‌توانید در 30 کیلومتری کوش آداسی پیدا کنید.

خانه حضرت مریم که ده سال اخر عمر خود را پس از مرگ حضرت مسیح در آن سپری کرده است، در نزدیکی افه سوس واقع شده است. کوهی که به اصحاب کهف منتسب است نیز در نزدیکی افه سوس قرار گرفته است. روایت شده است که این هفت نفر، در افه سوس زندگی می‌کرده اند و برای رهایی از شر امپراطوری وقت، از این شهر به دامنه‌های کوه پناه برده اند. دامنه این کوه برای بازدید علاقمندان، توسط میراث فرهنگی ترکیه قرار داده شده است.

 

اماکن تاریخی کوش آداسی جزیره کبوتر

نمی شود جزیره کبوتر را از لیست اماکن تاریخی کوش آداسی‌ حذف کرد یا اشاره ای به ان نکرد. جزیره ای خلوت و ساکت که در فصل مهاجرت پرندگان، مملو از پرندگانی است که برای کوچ زمستانی خود آماده شده اند. تصویر زیبای این پرندگان در آسمان و سکوت و خلوتی جزیره کبوتر را در هیچ کجای دیگر نمی توان پیدا کرد.

 

اماکن تاریخی کوش آداسی­ قلعه کوش آداسی

قلعه کوش آداسی که کوش آداسی باستانی در آن قرار داشته است، نیز از اماکن تاریخی کوش آداسی به حساب می‌اید. این قلعه برای محافظت از دزدان دریایی و دشمنان خارجی ساخته شده بوده و اکنون به کوش آداسی قدیمی معروف است. درختان سر به فلک کشیده مدیترانه ای در قلعه کوش آداسی، چشم هر بیننده ای را نوازش می‌دهد.

 

اماکن تاریخی کوش آداسی کاروانسرای محمد اوکوز پاشا

این کاروانسرای باستانی، در نزدیکی شهر باستانی افه سوس واقع شده است. یکی از کاروانسراهایی که برای استراحت تاجران اروپایی آسیایی ساخته شده بوده است. در دیوارهای این کارونسرا، سوراخ‌هایی دیده می‌شود که محل قرارگیری توپ‌های بزرگ بوده است. این کاروانسرا توسط این توپ‌های عظیم، از گزند دزدان دریایی مدیترانه و دریای اژه محافظت می‌شده است.