کوه اصحاب کهف در افه سوس کوش آداسی

کوه اصحاب کهف در افه سوس کوش آداسی یکی از تاریخی ترین و مهم ترین منطقه در ترکیه محسوب می شود که شهرتی جهانی دارد. تا کنون در مورد اصحاب کهف بارها شنیده اید و در تمامی مذاهب به آن اشاره شده است.

عده ای از افراد به دلیل ایمان از جانب خدا به خوابی عمیق فرو رفته و بعد از سالیان زیاد به خواست خدا از خواب بیدار می شوند.

بنر نمونه 870*120

این داستان آن چنان مفهومی دارد که در جهان کمتر کسی وجود دارد که آن را نشنیده باشد. جالب است بدانید این اتفاق در شهر افسوس رخ داده است و این غار در کوه اصحاب کهف در افه سوس کوش آداسی واقع می باشد.

امروزه آثار و ویرانه هایی نیز از آن باقی مانده است که عده ی زیادی هر روز به دیدن از آن مشغول می شوند.

البته در مورد حتمی بودن این امکان اختلاف نظر وجود دارد و نظریه های مختلفی در مورد آن بیان شده است. اما مطابق بسیاری از روایات این گونه بیان می شود که کوه اصحاب کهف در افه سوس کوش آداسی  واقع شده است.

طبق گفته ی افرادی که در ترکیه زندگی می کنند، این غار همان کوه اصحاب کهف در افه سوس کوش آداسی می باشد و بر این باور هستند. البته این حادثه مربوط به 17 قرن پیش است و نمی توان به راحتی در مورد مکان دقیق آن اظهار نظر کرد.

اما این غار برای مردم این منطقه بسیار عزیز است و عده ی زیادی در آن به مناجات مشغول می شوند. و در طی مراسم های گوناگون امام جماعت داستان اصحاب کهف را روایت می کند و از این داستان یاد می کنند. حتی در بسیاری از مواقع در روزهایی خاص آیین هایی مذهبی برگزار می شود.

کوه اصحاب کهف در افه سوس کوش آداسی در 65 کیلومتری شهر ازمیر واقع شده است و بر وری خرابه های دهکده قرار دارد و به همین دلیل افرادی که در این منطقه زندگی می کنند آن را به عنوان مرقد مطهر می شناسند و در آن جا به زیارت می پردازند.