شرایط جغرافیا کوش آداسی

نوشته شده توسط: Super User
دسته بندی: معرفی کوش آداسی
بازدید: 1751

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 
شرایط جغرافیا کوش آداسی

شرایط جغرافیا کوش آداسی متاثر از خلیج زیبای دریای آژه است که کوش آداسی در آن قرار دارد. شرایط جغرافیا کوش آداسی دریای اژه نیز مانند دریای مدیترانه است.

یعنی هوای نسبتاً معتدلی همواره در کوش آداسی وجود دارد. به دلیل گرمای هوای تابستان‌ها در شرایط جغرافیا کوش آداسی، بهتر است حتماً از کلاه لبه دار و کرم ضد آفتاب استفاده شود. دمای هوا در کوش آداسی در بعضی از روزهای سال به 42 درجه سانتی گراد هم می‌رسد.

بنر نمونه 870*120

بخش عظیمی از شهرت این منطقه مدیون موقعیت و شرایط جغرافیا کوش آداسی است. نوار ساحلی دریای اژه، شرایط جغرافیا کوش آداسی است. کوش آداسی به جزیره ساموس یونان بسیار نزدیک است و رفت و امد بین این دو جزیره بسیار معمول است. شرایط جغرافیا کوش آداسی بخشی دیگر از محبوبیت خود را به دلیل قرار گرفتن در کانون مراکز گردشگری دیگر از جمله ازمیر، مارماریس و بدروم به دست آورده است.
کوش آداسی، در شرقی ترین بخش ترکیه آسیایی، در کنار نوار ساحلی دریای اژه  و در استان آیدین قرار دارد. از شمال به باسلجوق و پاموچاک، از غرب به دریای اژه و از جنوب به شبه جزیره دیلک راه ارتباطی دارد.

شرایط جغرافیا کوش آداسی در نوع اب و هوای کوش آداسی تاثیر به سزایی دارد. از جمله این که نزدیکی به ساحل دریا باعث شده است که در تابستان‌ها، هوای معتدلی را شاهد باشیم. زیرا شرایط جغرافیا کوش آداسی تحت تاثیر دریای مدیترانه است و بندرهای دریای مدیترانه، همگی از هوای معتدلی برخوردارند. به دلیل این که  کوش آداسی، به رشته کوهی نزدیک نیست، هوای آن زیاد شرجی نمی‌شود.